Katuse tüübid ja nende kvaliteet

Enne katuse ehituse algust tuleks valida sobiv katuse tüüp. Katust saab ehitada paljudest erinevatest materjalidest. Olles spetsialiseerunud katuse puhastamisele oskame puhastada kõiki enimlevinud katusetüüpe: kivi, eterniit, kärg või plekkkatust. Katuse puhastuse eelduseks on, et katuse kattematerjal ei oleks aastatega oluliselt lagunenud/ katki või vastasel juhul tuleb mõelda ka katuse remondile. Katuse kvaliteet koosneb kolmest olulisest tegurist – materjalid, lahendused ning teostamine. Üks nõrk lüli ning kvaliteet on rikutud.

Enamike projektide puhul on nii lahendused kui kirjeldatud materjalid pisut nihkes reaalsest teostamisest. Sellega seoses püüame aidata nii projekteerijaid ja ehitise tellijat juba projekteerimise käigus, et tagada parim lahendus katuse- ja fassaaditöödes, mis annaks meile kindluse, et tegu oleks katusega, mille puhul ei ole ühtegi probleemi oodata. Omalt poolt anname pikema garantii katuse- ja fassaadi töödele, mille projekt ja materjalide valik on viidud vastavusse meie soovitustega. Miks me seda teeme? Kallimad materjalid ning vahel ka kallimad lahendused ei ole ju Tellija rahakoti huvides tegutsemine, aga vastutasuks saame meie kui teostajad ja Tellija kindluse et pärast katuse valmimist ei ole rohkem probleeme oodata, ning seeläbi anname kogu oma tööle mõnevõrra pikema garantii. Täislahenduse puhul võib kohustuslik 2a pikkune garantii muutuda 5 aastaseks.

Katuse kaitsmine

Kui katuse ehitus on lõppenud ja katus paigaldatud on oluline läbi mõelda, kuidas katust kaitsta. Kaitsetöötlus on vajalik säilitamaks pindade puhtus pikema aja jooksul. Lisaks muudab spetsiaalsete vahenditega pinna kaitsmine pinna omadusi, tänu millele saab töödeldud pind olema pika aja jooksul mustust hülgav ja värsket välimust säilitav. Kaitsetöötlusained ei ole tervisele ohtlikud ning ei kahjusta aluspindu.

Millised katusetüübid vajavad kaitsetöötlust?

  • Betoon
  • krohv
  • telliskivi
  • muud kivipinnad

Miks peaks Eestis oma katust hooldama ja katusetööd tellima?

  • Eterniit-ja kivikatuse kõige suurem vaenlane on niiskus, mida sisaldab endas sammal. Katuse kattesse tekivad mõrad ning katus hakkab läbi laskma.
  • Plekk-katuse vaenlane on rooste. Kui sinu katus on must, siis mustus sööb ära nii katuse värvi kui ka pleki enda. Plekk katuse paigaldus ise on õnneks kerge protsess.
  • Kivikatused vajavad puhastamist keskmiselt iga 5 aasta järel. Regulaarselt hooldatud katus säilib kauem ja on ka silmale märgatavalt ilusam vaadata. Tööks kasutame sobiva võimsusega professionaalseid survepesureid, mis eemaldavad katuse pinnalt kõik üleliigse, kahjustamata seejuures katuse pinda.

Katuse hooldamine tagab selle vastupidavuse – kui sa hooldad oma maja katust regulaarselt, siis pikeneb selle eluiga mitmekordselt ning katuse ehitus ei vaja kordamist. Sammal maja katusel kogub niiskust ning on lisakoormus tervele majale. Niiske keskkond on hea hallitusele. Kui sinu katus on niiske, siis näiteks talvel vesi jäätub katusel ning hakkab katust lõhkuma. Samas katuse puhastus ise ei ole katusele ohtlik, kui katuse kattematerjal on enamasti terve. Küll aga on katuse puhastamine märkimisväärselt kasulik, pikendades katuse eluiga veel mitmekümneks aastaks.

Kui tihti peaks maja katust puhastama?

Katuse valmis ehitamisega pole tööd veel lõppenud. Et tagada katuse pikaajaline säilimine, on hea katust puhastada ca 5 aasta tagant. Suuresti sõltub katuse puhastuse sagedus muidugi keskkonnatingimustest. Kas katus on lõuna või põhja poole, kas katuse läheduses on palju puid, millede lehed ja okkad kogunevad katusele, takistades seeläbi katuselt vihmavee tavapärast ära voolamist jne. Parim viis katuse puhastuse vajaduse hindamiseks on asjaolu, et kui katusele on kogunenud suuremas koguses puu okkaid, lehti või on märgata sambla teket, katuse silmähtavat tumenemist, oleks aeg mõelda puhastamisele. Samuti fassaadipesule ja survepesule maja ees olevatele tänavakividele. Nii tagate oma majale terve katuse veel mitmekümneks aastaks.

Milline on katuse puhastusprotsess?

  • Kuumavee survepesu meetodil puhastus sisaldab reeglina pindade katmist pesuainega, survepesu, pindade kaitsetöötlust ja tekkinud mustuse kokku kogumist.
  • Tänavakivile, katustele, fasaadidele pakume sambla eemaldust ja kiviparkettidele puhastusjärgselt vuugivahede liivatamist.
  • Soovi ja vajaduse korral tasandame äravajunud tänavakivi.