fassaadipesu ja fassaadihooldus

Eesti Parim Fassaadipesu ja Fassaadihooldus – Tallinnas, Tartus, ja Pärnus

LASE OMA MAJAL SÄRADA

Puhastuse käigus eemaldatakse kogunenud mustus ning taastatakse hoone algne värvus. Kergelt määrdunud või tolmunud fassaade saab puhastada ka ise, kuid põhjaliku tulemuse saamiseks tuleme appi meie. Valime õiged puhastusvahendid vastavalt materjalile ning kahjustusastmele.

Kasutame fassaadipesuks eritehnikat, mis aitavad saavutada maksimaalselt tõhusa tulemuse!

Küsi pakkumist
Vaata tehtud töid

MÄÄRDUNUD FASSAADI OHUD

Sarnaselt katustele võib kaunist fassaadi lõhkuma hakata seene-, sambla- või vetikakoloonia. Tulemuseks on rikutud ja määrdunud kinnisvara. Alati ei ole parim lahendus kasutada universaalseid puhastusvahendeid. Pakume oma professionaalset abi, leiame sobivad vahendid ning vajadusel katame fassaadi uue värvi kihiga.

Küsi pakkumist   

MIKS TELLIDA FASSAADIPESU MEILT?

 • Meie hooldusmeeskond omab pikaajalisi kogemusi

 • Kliendi rahulolu on tagatud

 • Pakume paindlikke lahendusi

 • Kasutame professionaalseid töövahendeid ja turvavarustust, mis võimaldavad parimat tulemust
 • Sõbralik ja koostööaldis personal

“Maja näeb jälle ilus ja puhas välja. Suured tänud Clean Estate OÜ-le ja hooldusmeestele”
T. KURG • VIIMSI

Fassaadi hooldamine on oluline

Fassaad on tähtsaim element hoone välisilme kujundamisel ning kasutatavad soojustusmaterjalid ja nende paigalduse kvaliteetsus määravad ära seinte soojapidavuse. Olenemata kas lahenduseks on hingav lahendus või krohvitud fassaadiga, fassaaditööde tegemise kvaliteet ja lahenduste läbimõeldus on olulisimaks kriteeriumiks hoone energiatõhususe tagamisel. Valikuid soojustusmaterjalide ning kattematerjalide leidmiseks on õnneks päris mitmeid alustades traditsioonilise voodrilauga, erinevate tsement-, ja plastplaatide, marmoroc, plekk, plastik katete ja krohvitud lahendusteni. Fassaadi hooldusel, ehitamisel või renoveerimisel on tähtis pöörata tähelepanu hoone iseärasustele, eriti renoveeritavate kortermajade puhul. Paneel-, kivi- ja puitmajade hingeelu on väga erinev ning seega tuleb neile fassaadi paigaldama hakates mõelda läbi just antud majale sobiv lahendus. Näiteks kortermaja puhul on mittehingava lahenduse puhul vajalik hoonesse paigaldada sundventilatsioon, mis võib hinnavõrdluses lõpuks minna ikkagi oluliselt kallimaks kui kohe hingava lahenduse valimine. Fassaadihooldust ei tasuks teostada lihtsalt selle järgi mis on odavaim võimalik maksumus, vaid siiski lähtuvalt hoone iseärasustest, vanusest ja edaspidisest ekspluatatsioonist. Mõistlik on fassaadile tellida enne korralik projekt ja alles seejärel võtta konkreetsed pakkumised töödele. Pakume fassaadi puhastustöid Tallinnas, Tartus, Pärnus, Võrus kui ka Viljandis.

Selleks, et taastada hoone esinduslik välimus ja hoida seda vetikate ning sambla kasvuga tekkivate kahjustuste eest, tuleb määrdunud seinad puhastada ja sammal eemalda. Fassaadipesu ja fassaadihoolduse käigus eemaldatakse sinna kogunenud mustus ning vetikad ja sammal. Saame hakkama osade Eestis levinud fassaadide materjalide, tehnoloogiate ja konstruktsioonidega. Pakume fassaadihooldust Tallinnas, Tartus, Pärnus, Viljandis, Võrus ja mujal Eestimaa piirkondades.

Fassaadipesu

Fassaadipesu

Fassaadipesu

Fassaadipesu

Fassaadide lahendused

 • Profiilplekk
 • Plekk-kassetid ja –fassetid
 • Kiudtsementplaat
 • Metallkihtpaneel
 • Puit
 • Õhekrohv (koostöös heade partneritega)

Miks fassaadid määrduvad?

Krohvitud fassaadid on esimestel aastatel peale valmimist ilusad, kuid juba 4-5 aasta pärast kipuvad üldjuhul nähtavale tekkima esimesed kahjustused. Krohvikihti aja jooksul tekkivad mikropraod , külmumis- ja sulamistsüklid aga teevad suhteliselt kiiresti oma laastavat tööd ning sageli juba u. 5-6 aasta tagant oleks vajalik fassaadi parandada. Ei ole kahjuks ka väga harvad need juhused, kus fassaadikrohv paigaldatakse seintele hilissügisel ning fassaadpinnad ei suuda enne külmade tulekut välja kuivada ning juba kevadeks on krohvikihid seinast lahti ning vajavad kohest parandamist ja fassaadipuhastust. Lisaks määrduvad krohvitud fassaadid aja jooksul ja vajavad parandustöid iga 10 -15 aasta järel.. Seetõttu ongi hea teha korrapärast fassaadipesu iga 4-5 a tagant. Alloleval pildil on hästi näha fassaad, mille tööd on lõpetatud 8 a tagasi ning nüüd vajas juba hädasti fassaadipesu ning esimest värskendamiskuuri. Inimsilm tihti ei eristagi, et fassaadil midagi viga oleks kui see on ühtlaselt määrdunud. Allolev pilt tõestab seda hästi.

Tolmu ja mustusega määrdunud fassaadi on võimalik mitmel viisil puhastada. Et aga mustuseliike on tunduvalt rohkem kui me ette kujutadagi oskame ei ole krohvitud või värvitud pinna puhul võimalik soovitada alati toimivaid universaalseid meetodeid ega puhastusvahendeid. See, kui tihti ja millise vahendiga fassaadi pesta, sõltub niisiis konkreetsest olukorrast, näiteks määrdumise põhjustest.

Fassaadipesu

Fassaadipesu

Tolmu ja mustusega määrdunud fassaadi puhastamiseks on kaks võimalust:

 • pesta sobivate vahendite ja/või seadmetega.
 • kui fassaad on kaetud mustuse või ainetega, mida ei õnnestu viimistluskihilt eemaldada, võib fassaadi sobiva värviga üle värvida.

Vetika- või seenekoloonia levikule saame piiri panna kahel viisil – probleemi ennetades või leviala suurenemist takistades:

 1. Vetikate ja seente levimist saab ennetada sellega, et neile ei pakuta enam eluks vajalikke toitaineid, s.t valitakse sobiv viimistluskiht ning võimalusel piiratakse fassaadi märgumist ja välditakse liigset fassaadihooldust (nt aknaveeplekkide ja parapeti sobiv üleulatus krohvi pinnast)
 2. Juba olemasolevate vetikarakkude või seeneeoste paljunemist saab tõkestada biotsiidide abil. Selleks tuleb fassaadi korrastamisel teha teatud eeltööd ja valida õige viimistluskiht. Meie kogemustel annab vetika- ja seenekolooniaga saastunud fassaadipesu tulemuse vaid paariks aastaks. Sedagi teatud nüanssidega. Samas teostades eeltöötluse ning üle värvides, võib puhas fassaad kesta kuni 20 aastat (sõltub keskkonnast). Hea tulemuse tagab just korrektne ja oskuslik eeltöötlus. Meie pakume põhjalikku fassaadihooldus tööd ja sambla, mustuse ning seene eemaldamist fassaadidelt ja majapindadelt üle Eesti, sh suurtemates ja väiksemates Eesti linnades, milleks on Tallinn, Tartu, Pärnu, Võru.

Tolmunud fassaade saab puhastada ka ise, kuid vetika ja seentega saastunud fassaadide korrastamiseks soovitame kasutada alati professionaalide abi.

Fassaadipesu

Fassaadipesu

LÖÖ OMA KINNISVARA SÄRAMA

KÜSI PAKKUMIST

Kas ka puitmajad vajavad fassaadipesu?

Puitfassaadi ei saa pärast valmimist aastakümneteks unustada. Puit on nõudlik materjal, mis vajab hooldust ja viimistluskatte uuendamist. Kui lasta puidul laguneda, tuleb kogu pind üle lihvida ja viimistlus täielikult uuendada. Mida arvesse võtta? Päikesepoolne külg nõuab rohkem hooldust. Lõunapoolsel küljel, eriti kui pole ühtegi varju pakkuvat objekti, tuleb arvestada fassaadiviimistluse kiire lagunemisega. UV-kiirgus sööb puidukiudude vahel olevat ligniini, mistõttu puit hakkab vähehaaval lagunema ja muutub aja jooksul halliks.

Parim kaitse UV-kiirguse vastu on värv. Päikesepoolsel seinal vananeb värv kiiremini. Päikesepoolne külg tuleks vaadata üle vähemalt iga viie aasta järel, sest seal vananeb värv peaaegu kaks korda kiiremini kui varjupoolel. Fassaadivärvi garantiiaeg on 5–8 aastat. Sõltuvalt värvi liigist, kvaliteedist ja sobivusest on selle vastupidavus väga erinev. Värvi keskmine garantiiaeg on 5–8 aastat. Valikus on aga ka värve garantiiajaga 15 aastat. Lasuurvärvi esimene ülevaatus ja fassaadihooldus tuleks teha juba 1–3 aasta pärast.

Järgmine renoveerimisintervall (mis näeb ette fassaadi veelkordset lasuurikorraga katmist) ei pea olema 3–4 aastat, nagu see on paljudel juhtudel, vaid palju pikem. Esimesel puitfassaadi renoveerimisel saavad kõik tekkinud mikropraod katte ja puit saab lisakaitse, kõrvaldatakse vee sissetungi oht ja värv kaitseb puitu kindlalt edasi. Igale puidule ja fassaadile oma värv. Kuna puitu on mitmesugust, kasutatakse eri puidumaterjalide puhul eri värve. Üks olulisemaid määrajaid seejuures on puidu maht – puit on muutuva mahuga materjal. Pole olemas puitu, mille maht ei muutuks. Hea kvaliteediga värv ühtlasi kaitseb.

Oluline on jälgida värvi kvaliteeti. Hea kvaliteediga värvid on valmistatud selleks, et värvitavat pinda maksimaalselt kaitsta, mitte lihtsalt soovitud värvitooni anda. Kuid ka sel juhul erinevad värvid üksteisest. Fassaadil ei soovitata kasutada liiga siledat (hööveldatud ja lihvitud) puitmaterjali, kuna sel juhul nakkub värv halvemini ja peab vähem vastu. Spetsialistid kasutada vähetöödeldud materjali – sel juhul suureneb küll ka värvikulu, kuid puidule on tagatud parem kaitse. Ka puidu sisekülg vajab fassaadipesu ja töötlust. Sageli juhtub, et ehitajad kinnitavad lauad seina ebapiisavate ventilatsioonivahedega ja seejärel värvivad kogu välispinna, sisekülje aga unustavad. Selle tagajärjel koguneb kaitsmata puidupoolele talvel niiskus. Selliselt töödeldud puitmaja fassaadil ei ole pikk eluiga. Puitmaja fassadipesu teeme nii Harjumaal, Tartumaal, Pärnumaal kui ka Võrumaal. Täpsemaks asukoha- ja hinnapäringuks võtke meiega ühendust.

Vajan fassaadipesu