LASE OMA KATUSEL SÄRADA
Katuse korrapärasel hooldamisel võib selle eluiga pikeneda mitmekordselt. Regulaarselt puhastatud katus pakub sinu kodule turvalist kaitset väga pikaks ajaks. Sammal katusel kogub kiirelt niiskust ja on väga suureks lisakoormuseks tervele majale. Kogunev niiskus annab tõuke hallituse tekkeks. Eriti suurt kahju võib teha seisev vesi talvel. Jäätudes see paisub ja rikub katuse struktuuri.
MIKS TELLIDA KATUSEPESU MEILT?
Meie hooldusmeeskond omab pikaajalisi kogemusi
Kliendi rahulolu on tagatud
Pakume paindlikke lahendusi
- Kasutame professionaalseid töövahendeid ja turvavarustust, mis võimaldavad parimat tulemust
Sõbralik ja koostööaldis personal
Vajadusel vahetame katusekivid uute vastu
Võimalik lisaks tellida kauakestev samblatõrje
KAS TEADSID, ET 1M³ NIISKET SAMMALT = 1 TONN LISARASKUST KATUSEL?
Telli katusepesu meilt, sest omame sellel alal pikaajalisi kogemusi. Töid teostades kasutame professionaalseid survepesureid, mis eemaldavad katuse pinnalt kogu üleliigse mustuse, ilma pinda kahjustamata. Puhas katus kaunistab sinu maja! Õigesti hooldatud katus püsib kaua ilusa ja puhtana.
Katusepesu Tallinnas, Tartus, Pärnus
Katuse puhastus on oluline, kui tahad, et sinu maja katus peaks kaua vastu. Aja jooksul ladestuvad katusele ilmastiku mõjul või muu loodusliku toime tagajärjel erinevad komponendid, mis soodustavad niiskuse kaasabil kahjuliku mõju levikut. Nii tekivad katusele head tingimused rooste levikuks, orgaaniliste koosluste arenguks ning muude kahjulike kõrvalmõjude jaoks. Eriti kahjulik on katusele asjaolu, et orgaaniline kiht katusel seob niiskust – see jäätub talviti ning paisutab omakorda katusekattematerjali. Nii tekivad mikropraod, mis ajapikku kahjustavad katust pöördumatult. Regulaarne katuse puhastus aitab kaasa katuse enneaegsele lagunemisele. Meie pakutav katuse-, fassaadi- ja tänavakivihooldus on sobilik kõikidele katuse tüüpidele. Pakume oma teenust kõikjal üle Eesti- Tallinn, Tartu, Pärnu, Harjumaa, Tartumaa. Me ei kasuta oma töös keskkonnale ja katusematerjalile kahjulikke kemikaale. Katuse suuremat pesu ja puhastusteenust ei ole enne 10-15 aastat põhjust teha. Küll aga võiks igal sügisel, kui lehed juba langenud, üle vaadata katuse olukorra ning puhastada rennid lehtedest, tekkinud samblast ja mustusest. Kui rennid on puhtad, ei ole nii talvel probleeme purikatega ning lumeolud katustel on ka kergemad. Katuse puhastamise käigus teeme puhtaks ka katuse vihmaveerennid ja vee äravooluavad. Selleks, et vihmaveetorud tuleviks ka puhtad oleksid, on mõistlik nendesse paigaldada spetsiaalsed prahivõrgud. Sedagi teeme me igal pool üle Eesti, Tallinnas, Tartus, Võrus, Viljandis.
SÄÄSTA RAHA KATUSE REMONDI VÕI UUE EHITAMISE ARVELT
ETERNIIT- JA KIVIKATUS
Eterniit- või kivikatuse suurimaks vaenlaseks on sammaldumisel kogunev niiskus, mis põhjustab mikromõrasid kivides. Ajapikku mõrad suurenevad ja niiskus jõuab alumistesse katusekonstruktsioonidesse. See aga annab võimaluse hallituse ja mädaniku tekkimiseks ning võib viia kuluka remondini.
PLEKK-KATUS
Plekk-katuse hävitajaks on rooste. Mistõttu tuleks suurt rõhku panna selle ennetamisele. Mustus katusel sööb nii värvi, kui tsingi. Selle tulemusel jääb plekk kaitseta ja tekib soodne pinnas roostele ning samblale. See aga omakorda kiirendab lagunemisprotsessi veelgi.
Kas teadsid, et katuse suurimateks vaenlasteks on mustus ja sammal!
Kivikatustel, eterniitkatustel ja bituumenkatustel tekitavad mustus ja sammal mikropragusi. Mikropragude kaudu jõuab mustusesse ja samblasse kogunenud niiskus katusekatte materjali sisse ja sealt edasi katuse konstruktsioonidesse. Sellele kõigele järgneb katusekatte materjali kui ka konstruktsiooni lagunemine. Plekk-katustel hävitavad mustus ja sammal värvkatet ja tsingi kihti pleki pinnal. Värvkatte ja tsingi kihi hävimisele järgneb rooste teke. Rooste omakorda hävitav pleki. Eelmainitud probleemide ennetamiseks tuleb korrapäraselt katust pesta ja värvida. Katusetöödega eemaldatakse ka sammal. Enneta probleemide teket ja telli katuse pesu koos värvimisega juba täna! Esitleme kliendile erinevaid katuse hooldus aineid ja katuse värve. Valime üheskoos katusele sobivad tooted. Teeme vastavalt kliendi soovidele hinnapakkumise ja töövõtulepingu.
Kui tihti katust hooldada?
Katuse hooldamine tuleks ette võtta Eestis paar korda aastas – kevadel ja sügisel. Katuse hooldamine hõlmab ka katuse oluliste osade ja turvavarustuse – lumetõkked, käiguteed ja redelid ülevaatamist. Üldjuhul uhub vihmavesi suurema saaste maha, kuid ainult vihmaveele loota ei saa! Sellepärast tuleks kindlasti kord aastas katus, vihmaveesüsteemid ja lumetõkked lehtedest, prahist ja samblast puhastada. Katusepesu tagab TEIE majale ilusa väljanägemise ning korrapärane katuse puhastus või hooldus. Meie profesionaalne meeskond pakub katusepesu, fassaadipesu ja survepesutöid Tallinnas, Tartus, Pärus, Võrus ja Viljandis.
- Pikendab katuse eluiga ning aitab ennetada võimalike probleeme enne kui need tekkida jõuavad.
- Sammaldunud katusepind kannatab pideva niiskuse all.
- Niiskus võib tungida läbi pragude katusekatte alla ja hakata hallitama või mädanema.
- Sammal ja niiskus tähendab suuremat koormust katusele. Sambla eemaldamine katuselt on üks olulisemaid komponente katuse korras hoidmisel.
- Talvel vesi jäätudes paisub ja tagajärjeks on katkine katusekate või struktuur.
Miks tellida katuse puhastus ja värvimine meilt?
- 10-aastane kogemus nii Eestis kui Põhjamaades katuse-, fassaadi ja tänavakivihooldusega
- Üle mitmesaja pestud ja värvitud katuse
- Lisaks katuse hooldusele ehitame ja renoveerime katuseid, seetõttu oskame anda ausa hinnangu katuse olukorrale enne pesu ja värvimist, et kas on mõtet hooldada või on vajadus renoveerida.
- Paindlikud lahendused ja personaalne lähenemine
- Piisava veesurve ja koguse puudumisel tuleme kohale oma veega
- Omame professionaalseid töövahendeid ja turvavarustust katusetöödeks
- 100% rahulolu garantii – kui peaks juhtuma, et leiate töös puudusi kõrvaldame need viivitamatult
Lisaks katuse värvimisele teostame ka kivikatuse impregeerimist. Kivikatuse impregeerimine annab katusekivile nano tehnoloogial põhineva kaitsekihi, mis laseb välja poole hingata kuid hoiab pinna puhtana ning tekitab pinnale vett hülgava kihi. Impregeerimist soovitame uuele või värvitud katusele.
Katuse hoolduse etapid:
- Objekti ülevaatamine kliendiga
- Katuse kaardistamine
- Katuse puhastus tööstusliku survepesuriga, katuse puhastamine samblast
- Vihmaveesüsteemi pesu
- Fassaadi loputamine ja sambla jääkide koristus
- Rooste kohtade lihvimine (plekk-katuse puhul)
- Rooste kohtade käsitlus spetsiaalse värviga (plekk-katuse puhul)
- Vajadusel katkiste katusekivide vahetus (kivikatuse puhul)
- Vajadusel katkiste eterniit-tahvlite vahetus (eterniitkatuse puhul)
- Samblamürgi levitamine katusele (kivikatuse, eterniitkatuse ja bituumenkatuse puhul)
- Vajadusel läbiviikude ja teiste riskikohtade tihendamine spetsiaalse mastiksiga
- Värvimist mittevajavate detailide katmine
- Katuse kruntimine
- Katuse värvimine kaks korda
- Objekti koristus ja üleandmine kliendile
“Olen oma katusega väga rahul. Kõik see sammal ja mustus on kadunud ja mu katus näeb jälle hea välja.”
Katuse hoolduse osa on ka värvimine
Katusehoolduse alla kuulub kindlasti ka korralik katusevärv ning hea pintslitöö.
Värvitud katusepind võib olla saanud kahjustada valedest töövõtetest, teraslehtede vigastamisest transpordi ja paigaldamise käigus, nende lõikamist ning isegi liivased jalatsitallad võivad tekitada kahjustusi. Kohale, mis on vigastatud kogunenud mustus ja niiskus püsib seal pikka aega. Parandamata pinnakahjustused lühendavad katuse eluiga. Sellepärast tasub need eemaldada võimalikult kiiresti ning katus värvida. Värviparanduseks puhastage kahjustatud kohad ning värvige see värvitud pindade parandamiseks sobiva parandusvärv kuni paar korda üle.
Kasutage plekk katuse värvimisel võimalikult väikest pintslit. Kui kahjustus ulatub ainult kruntvärvini, piisab ühest värvikihist. Kui kahjustus ulatub kuni tsingikihini, tuleb pärast esimese värvikihi kuivamist kanda peale ka teine kiht värvi. Mõnikord, eriti madala kaldega katuste puhul, võib profiili räästastel ilmneda nn räästakorrosioon, mille puhul profiili lõigatud räästaserv hakkab roostetama. Pärast katusekatte paigaldamist värvige räästa lõikeservad üle. See on äärmiselt soovitatav juhul, kui hoone asub mere läheduses. Juba tekkinud räästakahjustuse puhul tuleb enne värvimist lahtikoorunud värv eemaldada ja rooste maha lihvida.
Katuse täielikuks ülevärvimiseks puhastatakse värvipind spetsiaalse pesuainega. Katuse värvimiskordade arv sõltub värvi katvusest. Värvitooni muutumise korral tuleb tõenäoliselt värvida mitmeid kordi. Enne kui otsustate kogu katuse uuesti üle värvida, tuleb likvideerida kõik kahjustused. Kui pinnakattes on märkimisväärseid defekte või see on ebaühtlaselt pleekinud, tuleks võtta ühendust katusekatte müüja klienditeenindusega, et hooldusvõimalused läbi arutada. Plekk katuse värvimine on osa ka meie katuse puhastusest.
Katuste hoolduse põhinipid
Katuse tarbeomaduste säilitamiseks ja/või ennistamiseks tuleks järgida alljärgnevat juhendit ja nippe:
- Küttelahenduse ja pleki korrosiooni vahel on olemas kindel seos. Õli, kivisöe, ning paljude teiste happeid tekitavate küttelahendustega on korstna ümbruse ja katteplekk 5 a. möödudes rooste laikudega. Peale seda on happelisel keskkonnal metallist jagu saada juba kerge. Seepärast soovitaks Eestis korstna ümbrusi regulaarselt värvides hooldada, ning korstnamütsid võiks olla valmistatud roostevabast terasest. Hind on küll kallim, kuid eluiga võrreldes tsingitud terasega kordades pikem. Kindlasti tasub kinni pidada tuleohutus nõuetest korstnate ehitusel.
- Läbiviikude: ankrud, kinnitid, torupüstikud, antennide läbiminekutele tuleb pöörata erilist tähelepanu ja kahtluse korral need lappida või tihendada. Lappimine ja tihendamine on vaid ajutine abinõu katusetöös.
- Rullmaterjalist katusekattes tuleb kontrollida, et ei oleks kohti, kus vesi võib tungida katte alla. Sellised kohad võivad talvel vee külmudes tõsiseid kahjustusi tekitada. Loikude olemasolu peale vihma. Loigud osutavad vett äravoolu poole suunava kalde puudumisele.
- Praod katusekatte pinnas. Tuleb selgitada, kas tegemist on juhuslikult või süsteemselt (nt. paneelivuukide kohal paiknevate) pragudega, pragude tihedus, pragude sügavus (kas läbivad ainult pealmist bituumenvõõba kihti, pealmist rullmaterjali kihti või kogu katusekatet).
- Mullid ja kerked. Neid on kõige hõlpsam avastada palava ilmaga, kui katusekatte alla kogunenud veeaur surub katusekatet lahti. Eestis talvel külmaga muutub katusekate hapraks ja mullid võivad peale astumisel puruneda. Mullid tekivad tuulutuseta või puudulikult tuulutatud katusekatte all. Rullmaterjalist katusekatte võõpamine või täiendav katmine (üldised katusetööd) võib toimuda ainult rullmaterjali valmistaja soovituste kohaselt.