Vastus on jah, see on isegi äärmiselt oluline! Kui inimene hoolib oma maja eluea pikkusest, siis hooldab ka kindlasti ka katust. Sellega võib maja eluiga pikeneda lausa mitmekordselt.

Mille eest siis katust täpsemalt kaitsta tuleb?

Maja katusel on mitmeid vaenlasi:

  • Sammal – maja katusel olev sammal armastab koguda niiskust, see on aga lisakoormus tervele majale, niiske keskkond aga väga soodne hallitusele.
  • Vesi – kui katus muutub niiskeks, siis võib sinna külmade ilmade korral tekkida jää, see hakkab katust lõhkuma. See näitab, kui oluline on sambla eemaldamine!
  • Rooste – Plekk-katuse vaenlaseks on rooste. Sinu maja katusel olev mustus sööb ära nii katuse värvi kui ka pleki enda.

Kõikidel ülal mainitud punktidel on lisaks katuse kahjustamisele veel üks ühine omadus. Nimelt teevad need kõik katuse koledaks. Kellele meeldib kole katus? Mõned katused on näiteks 10-20 aastat vanad. See vanuse number võib alguses täitsa ära ehmatada, arvatakse, et kui katus on nii vana, on tal kindlasti ka kuskil augud või mõrad sees. Ometi ei ole see üldse nii. Tihti, peale sambla eemaldust, paistab alt välja täitsa heas vormis ja kena katus. Olgu katus kas 10-, 20- või lausa 30-aastat vana, hoolitsetud katus näeb välja nagu uus!

Tihti otsustatakse, et on vaja ilmtingimata katus vahetada ning uus panna. Tegelikult võib täiesti piisata ka lihtsalt selle ära puhastamisest! See aitab säästa suurel hulgal raha katuse remondi või uue ehitamise arvelt.

Kuidas ise katust hooldada või pesta?

Alustuseks tuleb kindlasti veenduda, et olemas on kõik vajalikud ja õiged pesemisvahendid. Tuleb kasutada veidi võimsamat Kärcheri masinat, kui auto ja kõnnitee pesemiseks kasutatakse, et ikka mustus maha tuleks. Hea oleks soetada kaitseülikond või äärmisel juhul riided, millest täitsa ükskõik on, sest mustust pritsib korralikult. Lisaks tuleb osata katusele pääseda ning katusel liigelda ohutul viisil. Ka kõrguse mittekartmine tuleb küllaltki kasuks. Ühesõnaga on mitmeid aspekte, mida tuleks arvesse võtta. Kohati võib olla ka keeruline kõiki vajaminevaid vahendeid ise soetada ning töö omal käel ette võtta.

Õnneks saame siinkohal Meie aidata. Oleme alati valmis, katusetööd ja puhastus teenused nii Tallinnas, Tartus kui ka Pärnus!